יום חמישי, 12 באוקטובר 2006

פיירפוקס והרחבות ישנות

לאחרונה שדרגתי את הדפדפן שלי לגרסת הבטא 2 החדשה.

כמו שכתבתי אז, חלק מהתוספים לא עבדו בגלל חוסר תאימות לגרסה החדשה. חיפשתי מעט באינטרנט ומצאתי כמה דרכים לגרום לתוספים האלו לעבוד. הטיפים מתוך הבלוג Perfect Blogger.
הערה: לא בכל המקרים זה יעבוד, אבל אם השתמשתם לפני כן בגרסה 1.5 של פיירפוקס, סביר להניח שלא תתקלו בבעיות מיוחדות.

השיטה הראשונה: הורידו את Nightly Tester Tools extension והתקינו. כעת נוסף כפתור make all compatible למנהל התוספים של פיירפוקס. לחצו על הכפתור והפעילו את הדפדפן מחדש. זהו.
החסרון בשיטה זו הוא, שלא קיים כפתור לשחזור ההרחבות. הפיכת התוסף ללא זמין אמורה לשחזר את ההרחבות.

השיטה השניה: פיתחו בפיירפוקס את about:config לחצו לחיצה ימנית ברשימה וצרו משתנה boolean בשם extensions.checkCompatibility הגדירו את הערך false והפעילו את הדפדפן מחדש.
החסרון בשיטה זו הוא, שהיא יכולה לגרום לבעיות במקרה של הרחבות מאוד ישנות.

שיטה שלישית: סגרו את הדפדפן ועברו לתיקיית הפרופיל שלכם. אחת התיקיות נקראת extension, מצאו ופתחו אותה. בתוכה נמצאות תיקיות של התוספים המותקנים אצלכם. הכנסו לכל תיקייה ובצעו את הפעולות הבאות.
פתחו את הקובץ install.rdf באמצעות עורך הטקסט החביב עליכם. כעת עליכם לחפש את שם ההרחבה כדי לוודא שאתם עורכים את הקובץ הרצוי. חפשו בתוך הקובץ את הפרמטר em:name ותוכלו לראות איזה הרחבה אתם עורכים כעת.
כעת חפשו בקובץ את הפרמטר em:maxVersion החליפו את הספרות ל 2.0b2 ושמרו את הקובץ. כעת מחקו את הקובץ extensions.cache מתיקיית הפרופיל שלכם.
פתחו את הדפדפן, הפעילו את ההרחבות שכרגע תיקנתם והפעילו את הדפדפן מחדש כדי לבדוק אם הם אכן פועלות.
החסרון בשיטה זו: היא ארוכה, מייגעת והיא מורכבת למשתמש הממוצע. אם לא הבנתם מה בדיוק כתבתי כאן, עדיף שתנסו את אחת הדרכים הקלות יותר.

, , ,

5 תגובות:

 1. אם כבר משתמשים בשיטה השלישית, עדיף לשנות את maxVersion ל-2.*. אחרת, כל עדכון נוסף של הגרסה (ל-rc, למשל) יצריך התעסקות מחודשת עם הקבצים.

  השבמחק
 2. שימוש בהרחבה Nightly Tester ו/או כפיית תאימות על הרחבות איננה פעולה מומלצת ועשוייה במקרים רבים לגרום לתקלות בדפדפן. כדאי מאד להימנע משיטות אלו ופשוט להמתין שהמפתח יסיים להתאים את ההרחבה שלו לגירסה החדשה.

  http://mozilla.org.il/board/viewtopic.php?p=19610#19610

  השבמחק
 3. תומר, אתה צודק, אבל אני לא חושב שכל התוספים צריכים להיות מנוטרלים בגלל תוסף או שניים שלא תואמים.
  נתתי כאן את הדרך לשיחרור ההרחבות, מי שירצה להשתמש בזה, עושה את זה על אחריותו ואם יהיה תוסף שיעשה בעיות, אפשר פשוט לנטרל אותו.

  כדור מרובע, את השיטות האחרות הבאתי למי שרוצה לחסוך לעצמו התעסקות בקבצים... :-)

  השבמחק
 4. השיטה השלישית והמייגעת תעשה את העבודה הכי טוב.

  השבמחק
 5. אני בחרתי בדרך השניה כך אוכל לדעת מה הסטטוס האמיתי של כל הרחבה אבל אוכל להשתמש בה אם אבחר.

  השבמחק

אני שומר לעצמי את הזכות להסיר תגובות לא הולמות כגון: תגובות שמכילות גזענות, השמצות אישיות, פגיעה בפרטיותם של אנשים, לשון הרע, קישורים לאתרים פיראטיים, או איומים מכל סוג.